تیم کاری شرکت از سال ۱۳۷۳ با تجربه ممیزی املاک و تهیه سیستم‌های جامع شهرسازی و نوسازی شروع به فعالیت نمود.

شرکت مهندسی محیا پرداز در اوایل سال ۱۳۷۸ با هدف ارائه خدمات نرم افزاری در حوزه مدیریت شهری بر اساس اصول مهندسی نرم افزار و نیز پردازش اطلاعات، خصوصاً در حوزه املاک و معابر پایه گذاری شده و به شماره ۳۹۳۰ به ثبت رسید. محیاپرداز از بدو تأسیس تاکنون عمدتاً در زمینه برداشت اطلاعات املاک و معابر در محدوده شهری و استانی، ساماندهی و منظم نمودن بایگانی‌ها و ایجاد آرشیو الکترونیک از اسناد و مدارک، خدمات ژئوماتیک و تهیه نرم افزارهای مدیریت شهری به ویژه شهرسازی، نوسازی و GIS، آرشیو الکترونیک و اتوماسیون اداری، فعالیت داشته است. خدمات و محصولات این شرکت تاکنون در بیش از ۱۰۰ پروژه در شهرهای مختلف کشور شامل شهرداری‌ها و سایر نهادهای خدمات شهری مورد استفاده قرار گرفته و به مرحله اجرا رسیده است.

نوآوری، پویایی، سرعت، دقت و همچنین توجه به درخواست‌ها و نیازمندی‌های مشتریان و پشتیبانی به هنگام از خدمات در حداقل زمان ممکن، توانسته است همواره ارتباط مستحکم و صمیمانه ای بین مشتریان و شرکت برقرار نماید.

با تلاش و کوشش مداوم تمامی پرسنل شرکت و همچنین با برنامه ریزی‌های مدون و دقیق، شرکت محیاپرداز توانسته است به عنوان یکی از برترین شرکت‌های کشور در زمینه ارائه خدمات شهری معرفی گردد و مفتخر است که بیش از ۵۰۰ نفر از جوانان این سرزمین را به صورت ثابت یا قراردادی در بخش‌ها و پروژه های مختلف مشغول به کار نماید. شرکت هم اکنون دارای رتبه ۱ از شورای عالی انفورماتیک کشور بوده و مورد تائید سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور جهت ارائه و پیاده سازی سیستم‌های شهرسازی، نوسازی و GIS می‌باشد.