مهندس خالقی، نماینده صندوق نوآوری و شکوفایی چهارشنبه مورخ ۹۳/۱۰/۱۷ با حضور در پارک علم و فناوری یزد ابتدا از صندوق پژوهش و فناوری استان یزد بازدید نمود و با شرکت در جلسه‌ای که با حضور رئیس و معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد و مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد برگزار شد، از نزدیک با روند فعالیت پارک و شرکتهای مستقر در آن آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی پارک، مهندس خالقی پس از بازدید فنی و بررسی زیر ساختهای صندوق پژوهش و فناوری یزد، راهکارهای لازم برای ارزیابی هر چه بهتر طرحهای دانش بنیان به مدیران صندوق را ارائه نمود.

وی خاطر نشان کرد: با وجود صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و پتانسیلهای موجود در این صندوق، در آینده نزدیک استان یزد به بالاترین درجه جذب تسهیلات دانش بنیان در کشور می‌رسد.

سپس وی از شرکتهای صافات انرژی، پویش داده نوین، محیا پرداز، کبری سامانه و آپاقن بازدید نمود و از نزدیک با طرحهای آنها آشنا گردید. (شرکتهای مذکور از صندوق تقاضای تسهیلات نموده و طرح آنها نیز مصوب گردیده است.) در ادامه مهندس خالقی جلسه‌ای با رئیس و معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد و مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد داشت که در این جلسه مشکلات شرکتهای دانش بنیان برای جذب تسهیلات دانش‌بنیان و راهکارهای لازم برای آن مشخص گردید. در ادامه نیز جلسه‌ای با شرکتهای مشاور منتخب صندوق و داوران اقتصادی برگزار و نحوه ارزیابی طرحها، مشکلات و انتظارات صندوق نوآوری و شکوفایی از آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان این بازدید یک روزه مقرر گردید با پیگیریهای صندوق پژوهش و فناوری استان یزد تسهیلات مربوط به لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و ایجاد زیر ساختهای فناوری برای شرکتهای دانش بنیان اجرایی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *